FF by Adelinas-Víc než přátelství 1.časť

24. února 2008 v 9:55 | Katka |  Víc než přátelství
Som veľmi rada, že Adelinas mi dovolila uverejniť jej poviedku na mojej stránke, pretože je to úplne úžasná poviedka. Ďakujemm..:)
Tempe jako vždy seděla u počítače a dělala posudky o kostech. Byla už hodně unavená, práce jí přerůstala přes hlavu. Doma byla jen večer a to když přišla kolem jedenácté byla ráda. Ráno vstávala vždy před pátou aby byla mezi prvníma v práci.
Pohlédla na hodiny, když v tom uviděla že je něco po deváté. Chtěla už jít domů pořádně se vyspat, ale nemohla, protože zrovna do její kanceláře vtrhl Booth s jeho oblíbeným:,,Máme případ."Vždy se těšila na případy, ale tentokrát se ji na tváři udělal takový úšklebek. Booth ji už vzal kabát a čekal až Kůstka se zvedne a on jí ho bude moct v rychlosti navléct. Jenže Tempe se ne a ne zvednout a proto ji Booth pomohl, ale byl udivený jak se jeho Kůtka chová když zrovna mají případ. Když jí konečně natáhl kabát a byli už v autě, Booth se jí opatrně zeptal:,,Kůstko co se s tebou děje?", ta se na něj jen usmála a odpověděla:,,Nic", a jejich konverzace zase znovu byla na bodě mrazu.
Na místě bylo spoustu policistů a oni než se dostali k tělu, měli co dělat. Hned jak uviděla Tempe mrtvolu(neboli to co z ní zbylo) běžela k ní, protože to chtěla mít brzo za sebou.,,Muž, mezi třiceti a pětatřiceti lety, vypadá to že byl postřelen přímo do srdce, ale nevím to přesně to se dozvíme až v laboratoři",domluvila Tempe a zvedala se k odchodu, ale když se pokoušela stoupnout, udělalo se jí mdlo a ona pomalu padala k zemi. Ale Booth si toho všiml a zachytil Kůstku těsně než spadla na zem. Hned ji vzal do náručí a odnesl do auta. Všichni se za ním udiveně podívali, ale po chvíli se dál věnovali práci.
Booth jel rovnou do nemocnice, ale Tempe se probudila trochu vyděšená a hned se zeptala:,,Co se stalo?",,Omdlela si Kůstko a proto Tě teď vezu do nemocnice",,Boothe to není nutné, já vím co mi je",,No tak co ti teda je",,Jsem nevyspaná, dojdu domů kolem půlnoci a v pět jsem znovu na nohou tady, ani chvíli si neodpočinu, proto jsem omdlela, už to chápeš", vychrlila na něj Tempe a přitom se mu dívala přímo do očí. Booth se jen zaraženě díval Tempe přímo do očí a poznal že je asi hodně unavená.,,Dobře odvezu tebe domů a tam se prospíš pěkně",,Ale co případ",,Ten se může řešit až zítra", usmál se na ni Booth a Tempe se po dlouhé době taky usmála, ale bylo spíš úlevou že si konečně lehne do své postele. Dál už do konce cesty nepromluvili, když Booth zastavil u jejího domu, snažila se Tempe vystoupit, ale Booth ji tu možnost nedovolil, protože ji vzal do náruče. Tempe měla hned námitky:,, Ale já to zvládnu sama, nejsem ještě chromá",,To já vím ale jsi unavená, tak nechci abys tu sebou zase sekla", odpověděl Booth vážně. K bytu Tempe se dostali po chvíli a to Tempe usnula v Boothově náručí. Booth ji nechtěl budit, ale musel, aby se Kůstka dostala domů, tak s ní trochu zatřásl, aby se vzbudila. Tempe nepohla ani brvou, tak to zkusil ještě jednou, ale zas nic. Věděl že se Kůstka bude zlobit, ale vytáhl její kabelku a z ní vytáhl klíče a odemkl byt a uložil ji do postele. Chvíli se na ni díval jak spí, jaká je při tom klidná a krásná, ale hned svoje myšlenky zavrhl, aby si nemusel přiznávat, že k ní cítí něco víc než přátelství.
Tempe se probudila něco kolem deváté a hned se zděsila že dorazí do institutu pozdě. Rychle se oblékla a nalíčila. Do práce přijela něco po desáté a to už u ní v kanceláři byla Angela a Booth. Angee se hned vyptávala:,,Jak to že si přišla tak pozdě? Děje se něco?", Tempe se zatvářila zděšeně, ale při pohledu na Bootha se hned uklidnila, věděla že on jí odnesl do bytu a pomohl jí, poslala mu děkovný úsmev. Toho si všimla i Angela, ale nic na to neřekla a raději šla do laboratoře. Mezitím k Tempy došla Camille a řekla:,,Doktorko přišla jste pozdě to u Vás nebývá zvykem", a podívala se po kanceláři a uviděla Bootha a hned mu poslala zamilovaný pohled. Tempe to zaznamenala a bodlo ji to u srdce, že oni jsou takový štastný pár a začala přemýšlet jaké by to bylo kdyby byla s Booothem ona. Ale hned ty myšlenky zavrhla, nechtěla si přiznávat že k Boothovi cítí něco víc, než je přátelství.
Tempe přistoupila k oběti a chtěla promluvit, ale Zack ji ke slovu nepustil:,,Doktorko zjistil jsem že byl zavražděn přímou střelou do srdce, ale našel jsem taky pohmožděniny na horních končetinách, takže byl zřejmě mučen nebo týrán", dokončil svůj monolog Zack, když v tom přiběhla do laboratoře Angela a zvolala:,,Mám rekonstrukci obličeje", Booth si papír s portrétem vzal a ještě zavola na Kůstku:,,Za hodinu jsem tady", a odešel.
Temperance si připadala zbytečná, protože všechno šlo tak jak má a ona nemusela ani promluvit všichni už věděli co mají dělat a ona si tu připadala zbytečně. Seděla v kanceláři nejmíň půlhodiny, když někdo zaklepal a byl to Hodgins:,,Doktorko našel jsem něco v půdě, kde ležela naše oběť", Tempe hned vyskočila a šla za Jackem do jeho laboratoře.,,Našel jsem tam až moc sodíku takže, když ho zabili, tak ho dali do nějaké hodně slané vody a potom byl nějaký čas na tom místě tam kde jsme ho našli, tím jak tam byl dlouho tak ta sůl z té vody se vsákla do půdy. A taky jsem tam našel kulku ráže 9mm, tak to asi vše",,Dobrá práce Jacku", usmála se něho Tempe a odešla do své kanceláře.
Zatímco seděla v kanceláři, přišla tam za ní Angela a vyptávala se:,,Co máš s Boothem?",,Co bych s ním měla mít?",,No usmíváte se na sebe a ty pohledy, že vy spolu chodíte", usmála se na Tempe a už ani nečekala na odpověď a odešla. Temperance jen zakroutila hlavou a dál se věnovala práci, když do její kanceláře jako vždy bez klepání vstoupil Booth a začal mluvit o jejich případu:,,Ta oběť se jmenovala Troy Becket. Bylo mu 33 let a pracoval jako bankovní úcetní", domluvil a usmál se na Kůstku a ona mu úsmev opětovala a řekla:,,Jack našel v půdě u oběti nadměrné množství sodíku, takže naše oběť se musela koupat v nějaké slané vodě, ale když už byla mrtvá. Jack taky našel kulku ráže 9mm", domluvila Temperance a na to Booth reagoval, tak že začal mluvit:,,Oběť byla 4 měsíce pohřešovaná, takže by jsme měli zajet k jeho manželce a říct jí to", domluvil a Tempe se hned hrnula ke kabátu. Booth ji pomohl s navlečením kabátu a šli společně k autu. Angela jich uviděla jak jdou spolu a pošeptala Jackovi se kterým byla v kanceláři :,,Já si myslím že Tempy chodí s Boothem",,Angee nemíchej se do toho oni si to vyřeší spolu a hlavně to nikde nerozšiřuj",,Já nejsem žádná drbna",,No už jsem se lekl", usmál se Jack na Angelu a věnoval polibek na líčko. Jenže to co si povídali Angela společně s Hodginsem uslyšela Camille a bylo jí k pláči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lydka Lydka | Web | 29. února 2008 v 18:50 | Reagovat

fuuha tak to je fakt husteee je to klaaasne..bude aj pokracovanie??..:))

2 katka katka | E-mail | Web | 1. března 2008 v 8:38 | Reagovat

bude..;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama